Hakkımda

Bu bölüm, yazmaya en çok zorlandığım bölümlerden birisidir. Oldum olası iş, kendimi anlatmaya gelince aklıma söyleyecek pek bir şey gelmez. Lakin; yine de elimden geleni yapacağım. Belki bu sefer başarabilirim. Başaramasam da tek tesellim, genelde bu sayfanın okuyanının ve merak edeninin pek olmaması!

Efendim; Bendeniz, 1973 yılının serin bir Temmuz sabahında Trabzon / Çaykara ilçesi (eski adı Demirli köyü, yeni adıyla Yeni mahalle) de dünyaya geldim. Ailemin ikinci çocuğu olmanın haklı gururu ile (daha sonradan pişmanlığa dönecek olsa da!) gözlerimi dünyaya açtım.

İlkokulu kendi köyümde okuduktan sonra, Uzungöl’de ortaokul ve Kur’an Kursu eğitimimi yatılı olarak tamamladım. Yaşam şartlarının zor geçtiği bir coğrafyada olduğumuz için, çalışmadan okumak çok zordu. Her ne olursa olsun çalışmam gerekiyordu. Bizim oralarda iş imkanı olmadığı için, gurbete çıkıp çalışmaya başladım. Çalıştım çabaladım bir şeyler kazanmaya başladım. Eksik bıraktığım eğitimimi açıktan okuyarak çok şükür tamamlayabildim. Sonrasında bir baktım ki; hooop askerlik çağım gelmiş çatmış.

Askerde olduğum dönemlerde (yani 1994 yıllarında) ailem Bursa’ya taşındığından, doğup büyüdüğüm güzelim memleketimde beni bağlayabilecek ve beni tekrar oralara sürükleyebilecek çok fazla bir şey kalmadı. Askerliğimi bitirdikten sonraki hayatım da doğal olarak Bursa’da başladı. 1998 yılında evlenerek dünya evine girdim. “Erman” ve “Emre” adında 2 oğlum var. 2004 yılında “koltuk ve mobilya” üzerine kendi iş yerimi açtım. Beş yıl aradan sonra İstanbul’a yerleşerek bir firmada çalışmaya başladım. Yıllar böyle devam ederken “Telekomünikasyon” üzerine tekrar kendi işimi kurdum ve 10 yıl işletmecilik yaptım. Şimdi resmi bir kurumda fotoğrafçılık yaparak hayatımı sürdürmeye devam ediyorum.

Tüm bunlar yaşanırken, bir taraftan oyuncu olma hayali hep içimde vardı. “Neden olmasın, kalk durma. Hayalinin peşinden koş. Kimse seni oturduğun yerden keşfedemez. Bak, araştır. Nedir? Ne değildir?” derken kendimi film sektörünün içinde buldum. Daha yolun başındayken reyting rekorları kıran “Diriliş Ertuğrul 26 bölüm “Oğuz  Bey’i” karakteri olarak oynadım. Ardından “Kösem Sultan” dizisinde “Paşa” karakterini canlandırdım. “216 Cem Yılmaz” sinema filminde yer aldım. Sırasıyla; “Hayat Sırları”, “İsimsizler”, “Mutluk Zamanı”, “Ateş Böceği”, “Arka Sokaklar” Çukur 11 bölüm” “Bayrak 3 Sinema film ana karakter”  olarak yer aldım.

Kendime Not:
Ünlü bir oyuncu olmanın, çok zor olduğunun bilincinde olmak;
Her gün kendini geliştirmenin çok önemli olduğunu kabullenmek; Sorumluluk almaktan korkmamak ve korksan bile korkunun üzerine gitmek…
Kısacası; her şeye rağmen yola devam etmek ve şikayet etmeyi değil, şükretmeyi tercih etmek her zaman ileri götürür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir